INFORMACJA W SPRAWIE WYWOZU ODPADÓW POREMONTOWYCH I GRUZU

INFORMACJA W SPRAWIE WYWOZU ODPADÓW POREMONTOWYCH I GRUZU

Rybnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa informuje, że firma wywożąca odpady w ramach świadczonych usług dla miasta Rybnika nie wywozi GRUZU i ODPADÓW POREMONTOWYCH, do których należą między innymi OKNA, DRZWI, SANITARIATY, WANNY, KABINY PRYSZNICOWE, PANELE, BOAZERIE, DESKI itp. W związku z powyższym składowanie odpadów poremontowych we wiatach śmietnikowych oraz w ich bezpośrednim sąsiedztwie jest zabronione i niedopuszczalne. Organizacja wywozu i utylizacji odpadów poremontowych leży wyłącznie w gestii użytkowników remontowanych lokali. W przypadku konieczności utylizacji odpadów poremontowych należy kontaktować się z firmą EKO (tel. 32 4230845) lub z inną firmą świadczącą usługi wywozowe celem zlecenia indywidualnego odpłatnego wywozu odpadów. Równocześnie informujemy, że ODPADY POREMONTOWE nie zaliczają się do ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH, które są wywożone co dwa tygodnie.

Do ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH zaliczają się:

MEBLE – stoły, szafy (szafki), krzesła, półki, sofy, dywany, chodniki, wycieraczki, materace, wykładziny podłogowe, linoleum, suszarki do bielizny, duże żyrandole, sztuczne choinki, duże lustra.

OPAKOWANIA – skrzynki (drewniane, plastikowe) po warzywach, puste beczki (za wyjątkiem beczek po olejach, smarach, substancjach niebezpiecznych).

 OPONY – do samochodów osobowych, rowerów, taczek, motocykli.

WÓZKI DZIECIĘCE, ZABAWKI DUŻYCH ROZMIARÓW.

 MEBLE OGRODOWE – stoły, krzesła, stojaki, parasole, baseny dmuchane itp.

 

Zarząd RSM

Image

Rybnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa
ul. Wyzwolenia 35
44-201 RYBNIK
e-mail: rsmrybnik@gmail.com

Sekretariat: 
Tel. 32 43 27 300

Biuro Podawcze:
Tel.32 43 27 305
Fax:  32 43 27 323

Konto RSM:
PKO BP SA nr 24 1020 2472 0000 6902 0018 4309

Publish modules to the "offcanvas" position.